PROFESSIONAL DESIGNER &MANUFACTURER OF VENDING MACHINE

English
ice vending machine

How about the cost of getting a vending machine in schools and other places now?

by:Haloo      2021-03-20
How about the cost of getting a vending machine in schools and other places now? Vending machine + spot fee + loading cost + electricity fee + spot patrol cost (most vending machines nowadays are not rain resistant, if you need a rain shed outdoors, this should be noted). The selling price is priced according to the location, which is generally slightly higher than the supermarket price. Let’s make an example here. I placed two in the hall of each dormitory of the school where I was originally. As the dormitory is closed at 11 o’clock in the evening, it forms a closed space, which brings huge opportunities to vending machines. The average sales are between 250-350, especially from Friday to weekend. In addition, there are coin-operated washing machines on each floor of the dormitory building, and students often go down to change coins. Product prices are basically the same as supermarket prices. To give another example, this time I went back to the test for three subjects and four subjects. There are two vending machines in the waiting hall. Needless to say, the business is needless to say. There are a large number of anxious candidates in a closed space and the uncertainty of waiting time , Have greatly stimulated consumption power. And the price is about 1.5 times more expensive than supermarkets (ordinary drinks). Through the above introduction, do you understand the content of the vending machine cost? If you have any questions, you can contact our company, we will provide you with reasonable and detailed answers, so that more people can understand Dongguan vending machines and Guangdong unmanned vending machines are our responsibility. Previous: How to better operate a vending machine shop Next: Why are there so many unmanned vending machines in China
Custom message
Chat Online 编辑模式下无法使用
Chat Online inputting...